Acttion

Idea Action Tank – odwagi.

4,4 miliona postów ukazuje się dziennie na blogach, 380 stron internetowych powstaje każdej minuty (badania z marca 2019 r.). Wow. Na mnie te liczby robią wrażenie.

Strony internetowe, blogi, social media walczą o naszą uwagę. Konkurencja jest przeogromna. Proszę, zerknij na to z refleksją, ile sam dziennie przetwarzasz informacji? Ile razy sięgasz po telefon i skrolujesz social media? Ciągły strumień informacji, zdjęć, wiadomości, historii, komentarzy czy zaproszeń płynie do naszych głów.

Dziś, szczególnie w tak trudnej sytuacji, chcemy być na bieżąco, informacje wbijają się w naszą głowę. Jeśli nie umiemy ich wyselekcjonować, zaleją nas. Nie wszyscy, ale część z nas ma możliwość szczególnie dzisiaj więcej czasu spędzić przed komputerem on-line. Może właśnie jest to czas, abyśmy osiągnięcia techniki wykorzystali do celów rozwojowych, dzielenia się wiedzą, pomysłami, myślami, emocjami, refleksjami. Zbudowali wyjątkową społeczność? Są to słowa, które zamierzam wcielić w życie. 

Wiem, że dziś jesteśmy uważniejsi i ostrożniej dobieramy treści, jakie chcemy oglądać. Podejmujemy świadomie decyzje, z jakich kanałów komunikacji chcemy korzystać. Coraz częściej po prostu klikamy nie obserwuj na Facebooku, ale i tak jak nie z jednej strony, to z drugiej treści nas zalewają. Codziennie dokonujemy wyborów, które nas kształtują. 

Następnie masę tych informacji codziennie, staramy się przetworzyć i wybrać to, co nas interesuje i odsiać to, co jest zbędne, trywialne czy po prostu nie chcemy, aby zaśmiecało nasz układ nerwowy.

Dlaczego o tym piszę? Powodów jest kilka. Pierwszy, sam się na tym łapię, że treści, które przeglądam, często mi uciekają, coś przykuje moją uwagą, a potem znika zalewane innymi rzeczami i już do tego nie wracam. Mamy często wiele ciekawych treści, którymi chcemy się podzielić, chcemy sami z kimś porozmawiać na jakiś inspirujący temat, chcemy mieć swoje miejsce, gdzie możemy zajrzeć i wiemy, że komercja nas nie zaleje. 

Daję sobie właśnie przestrzeń, aby nie wiedzieć czy ten pomysł wypali. Jednak jeśli coś jest w Twojej głowie, nie pozwól, aby tam zostało. Jak mówi Paul Arden: Które pomysły są dobre? Te, które zostaną zrealizowane. Niezrealizowane pomysły nie są dobre”.

Może macie podobnie, że szukacie czegoś nowego, troszkę innego, z nutą subiektywności. Jeśli tak, zapraszam Was do aplikacji Google Classroom. Stworzyłem tam klasę (wybaczcie terminologię szkolną, jednak jak mówi Steve Jurvetson @DFJsteve, Pielęgnuj w sobie dziecięcy umysł) motywacyjno-inspirującą. 

ps.; jest też grupa na facebooku.

Link: https://www.facebook.com/groups/IdeaActionTank

Klasa, grupa (nie chodzi o nazewnictwo), ale o ideę pomysłu. Jest to miejsce, początek Idea Action Tanku. To miejsce wymiany myśli, pomysłów i inspiracji. My sami będziemy je kreować, tworzyć, być architektem relacji społecznych. Wierzę, głęboko, że to początek niesamowitej społeczności i nowych pomysłów. Tu mam nadzieję, że zatrzymasz się na dłużej i znajdziesz w sobie energię, aby ruszyć z nowymi pomysłami w świat. 

Będę w niej starał się stworzyć z Waszą pomocą treści, które mają nas pobudzić do działania, poddać refleksji, czasami zatrzymać, dodać odwagi, zmienić nawyki i być dobrym miejscem, gdzie możemy się spotkać. 

Jeśli sądzisz, że ktoś z Twoich znajomych byłby zainteresowany takim miejscem jak Idea Action Tank to prześlij ten artykuł dalej. Z góry dzięki. 

Zapraszam: 

Pobierz aplikację na telefon lub wejdź przez przeglądarkę – Google Classroom. 

WYBIERZ: Kod zajęć: ljxhnnw

Jeśli potrzebujesz jeszcze więcej inspiracji, przeczytaj koniecznie wpis: #klubHoldTheLine. Tak właśnie się wszystko zaczęło. Ta nazwa dudni w mojej głowie. Mentorem i człowiekiem, dzięki, któremu zrozumiałem te słowa oraz dzięki, któremu nabrały dla mnie szczególnego znaczenia, jest @jockowillink.  Właśnie dziś, kiedy niewidzialny wróg puka do naszych bram, jeszcze bardziej mówią wprost o postawie życiowej. 

PS: Na stronie gdansknasportowo.pl znajdziesz aktualny kalendarz treningów sportowych. Wierzę, że sytuacja się zmieni i będzie można już wspólnie trenować. Wszystkie nowe materiały będą się również pojawiać na profilu  Facebook. Zajrzyj, kliknij obserwuj i już. 


powered by FlashSite.pl

Facebook